TEL: 0266 715 28 70 - 0532 609 39 61E-MAİL: 33hsen@gmail.com

PRP UYGULAMALARI Hk

GCell PRP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ; 

 • PRP tedavisinde 1 seans ne kadar sürmektedir? 

               PRP Tedavisi yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır.

 • PRP Uygulaması Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?  

               PRP tedavisinin yapılış amacı, bölgenin genişliği ve durumu seans sayısını etkiler. En önemlisi ise hekimin görüşüdür. Normal seyirde ayda bir gerçekleşen seanslar halinde uygulanır. En az 4-5 seansta tamamlanır.

 • PRP Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?   

              Kişilerin kendi kanından uygulama yapıldığı için alerji riski v.b yan etkisi yoktur. En önemli unsur, uygulamayı yapan kişinin bir doktor olması ve doktorun doğru bir uygulama ile işlemi gerçekleştirmesidir.

 • P.R.P Uygulaması Acı Verir mi? 

             PRP uygulaması enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. Uygulama öncesinde, işlem bölgesine sürülen anestezik kremler acı hissini engeller. Hastanın talebi ve hekimin de uygun görmesi halinde lokal anestezi de uygulanabilir.

 • PRP kimlere uygulanmaz? 

,             Kanser öyküsü bulunanlara,kan sulandırıcı ilaç kullananlara, kan hastalığı olanlara,uygulama yapılacak bölgede enfeksiyonu olanlara,hamilelere ve emzirenlere uygulama yapılmaz.

 • Tedaviyi Yapan Ekip Kimlerden Oluşur? 

               PRP tedavisi uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavinin etkili olabilmesi için kullanılan materyaller dünya standartlarına uygun olmalıdır. Tedavi, hangi amaca yönelik yapılıyorsa, buna uygun uzmanlık alanlarından doktorlar ve ekibi tarafından gerçekleştirilir.

 • Tedavi Sonrası Beslenme ve Diyet Uygulanır mı? 

                Seanslardan sonra özel bir diyet programı uygulanmaz fakat bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Uygulamadan sonra 72 saat süreyle yeşil çay, ekinezya, alkol, sigara, kafein, şeker ve sodyumdan uzak durulur.

 • PRP Tedavisinde Yaş Sınırı Var mıdır? 

              PRP tedavisinde belirli bir yaş sınırı yoktur. Farklı sorunların çözümünde kimi zaman gerekli görülebilir. Fakat kozmetik kaygılarla gerçekleştirilecekse 18 yaşının beklenmesi tavsiye edilir.

 • Diğer Cilt Yenileme Yöntemleriyle Birlikte Kullanılabilir mi? 

                 PRP, bazı işlemlerle kombine edilebilir ya da kimyasal peeling, lazer gibi uygulamalardan sonra iyileşmeyi hızlandırması açısından tercih edilebilir.

 • PRP’ninEtki Süresi Ne Kadardır? 

               Tedavi, eğer yara iyileşmesi, çatlak tedavisi, leke tedavisi gibi amaçlarla uygulandıysa etkisi kalıcıdır. Fakat gençleşme amacıyla yapılıyorsa yılda bir tekrar edilmesi, yaşlanmayı kontrol altına alır.

 • PRP Tedavisinin Etkisi Kalıcı mıdır? 

                PRP tedavisi gençleşme için kullanılıyorsa belli aralıklarla tekrar etmek daha etkili olur. Çünkü cilt yaşlanmaya sürekli devam eder. Fakat yara, leke tedavisi, çatlakların giderilmesi gibi durumlarda uygulandığında etkisi kalıcıdır.

 • Başarı Oranı Nedir? Kişiye Göre Değişir mi?  

               Tedavinin başarı oranı daha çok uygulama amacına göre değişir. Her uygulamada başarı oranı farklılık gösterir. Cilt yenilemesi amacıyla kullanılan PRP, uzman kişilerce doğru olarak uygulandığında etkinliğini gösterir. Ortopedi alanında, tenisçi dirseği sorununun çözümünde %79-93 oranında başarı sağlar. Plantarfascitis rahatsızlığının tedavisinde bu oran %80 civarındadır. Kas ve bağ dokusu yaralanmalarında da tedavilere ek olarak uygulandığında iyileşmeyi hızlandırdığı belirtilmiştir.

 • İş ve Sosyal Hayatı Etkiler mi?  

               Tedavi çok kısa sürede uygulanabilen ve sonrasında günlük yaşama dönülen bir uygulamadır. İşlemden sonra istirahat gerekmez. Ağrı gibi sorunlar oluşmaz. Bu yüzden seanslar bir öğle arasını ayırıp sonrasında iş yaşamına dönmek mümkün olur.

 • PRP Tedavisinden Sonra İz Kalır mı? 

                 PRP tedavisi cerrahi bir operasyon olmadığı ve enjeksiyon yoluyla yapıldığı için herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Aksine cilt üzerindeki bazı yara izlerini gidermede etkilidir.

 • Tedavi Olup Pişman Olan Var mı?  

                  PRP tedavisi yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Uygulamadan sonra bölgenin daha kötüye gitme olasılığı yoktur. Bu yüzden pişmanlık yaşanması pek olası olmaz.

 

kaynak: www.globalbiomedikal.com.tr

Gebelik
Jinekoloji
İletişim Bilgileri (Harita)
Telefon
0266 715 28 70 - 0532 609 39 61
E-Mail
33hsen@gmail.com
Adres
Hacıyusuf Mh. İnönü Cd. Gözde Apt. No:101/2 Bandırma / Balıkesir
© 2017 Jin. Op. Dr. Halil ŞEN - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Tüm Hakları Saklıdır.

Web Tasarım & Kodlama